Kompozice - Osobní internetová stránka

Create Scenic Music
Vítejte na mé stránce
Translate
Přejít na obsah
Vlastní kompozice

Skladby píši pomocí pogramu Cakewalk BandLab, který je k dispozici jako freeware, umožňuje zapisovat notový zápis, který preferuji. Také někdy zaznamenávám do stop živé hraní, přes klávesy Korg Kross 2. Pro reprodukci v současné době využívám VST Pluginy. Níže vidíte ukázky z různých pluginů, samozřejmě, že jich mám více. Ve formě pluginu snad 40 a ve form NKI taky několik desítek.
VST pluginy a kompozice

Pluginy používám místo klávesového workstationu Korg Kross 2. Mám několik desítek VST pluginů, každý prezentuje hudební nástroj, syntetizátor, kde jsou k dispozici až tisíce zvuků.

Seznam pluginů, které vlastním:

ILOK licence - Boom, Izotope Iris 2, Solina Redux, Stratum, Twist, Vacuum Pro, Big Bang Cinematic, DB 33, Drumsynth 500, Film Score companion, Hybrid, Loom, Structure, The compilation Sonivox, The riser, Woble, Xpand 2, Hollywood Orchestra opus edition.

Native instrument 13 standard, IK multimedia, Miloslav Philharmonic, Sample tank, The Orchestra 3 complete od Sonuscore, Project sam Symphobia 1, Project sam pandora Core, Orchestral Essential I a II, Asteroid UVI, Korg Triton, Korg Extreme, Vocal phrase sonuscore, Ethera Evi, Intimite vocal, Zero-g orchestral toolbox + další NKI a wave soubory. Některé pluginy imitují zpěv jako Intimite vocal, Zero Ethera a další

Pluginy mají stejné vlastnosti jako samostatné hudební nástroje. viz. videa youtube na stránce. Dokážou simulovat symfonický orchestr aj.

Svou hudbu skládám náhodným způsobem, tzn. nikdy sám nevím, co složím, když komponuji. Někdy jsem s díla nadšen a někdy se dílo prostě moc nepodaří. V případě složení hudby na zakázku do filmu, bych musel vidět sekvenci filmu, abych se kompozičně naladil.

V současné době mám více než 4000 vlastních skladeb v notovém zápisu, ve formátu MID, WRK, CWP aj. Skladby jsou uloženy také ve formátu wav a mp3. Skládám dva dny v týdnu, mimo sobotu i neděli, z křesťanského přesvědčení. Přesto se někdy stává, že něco o víkednu napíšu, protože svoji činnost nenazývám práci, ale zálibou.
Co potřebuji

Nedávno jsem si zakoupil upgrade z The Orchestra 2 complete na The Orchestra 3 complete. V současné době neuvažuji o koupi nových pluginů (hudebních nástrojů). Symphobii už vlastním. Uvítam sponzora, jeho logo umístím na stránkách. Peníze bych použil pro zakoupení dalších zvuků.

Cíl v kompozici a jiné

Mám za cíl, prosadit se v různých medií. Zatím je to velmi těžké. Soutěžit v hudební kompozici. Vytvořit hudbu pro film podle děje atd. Zaleží na příležistosti. Určitě bych neskládal hudbu pro horory a násilné filmy, spíše sci-fi, fantasy atd.

Jak mě můžete podpořit?

Poslouchejte mou hudbu na Spotify, nebo si kupte album na Supraphonu. Jesliže si koupíte album na Supraphonu, tím mě opravdu hodně podpoříte, jedná se o vyšší částku peněz z prodeje.
Video jak skládám hudbu

Nové video jak skládám hudbu, jedná se kompozici číslo vst436. Upozorňuji, že záznam kompozice je dlouhý, jedná se o úplnou kompozici v programu Cakewalk Bandlab s využitím VST hudebních nástrojů. Záznam byl pořízen 8.6.2022 programem CorelScreenCapture X9. V programu uvidíte, jak píši hudbu do not a do jednotlivých řádků, mixuji ji a dále edituji, k tomu je komentář. V kompozici jsou použity nástroje Miloslav Philharmonic, The Orchestra a další vst pluginy.
Vlastní skladby, nejnovější:
vst782
vst781
vst783
Create Scenic Music
Rostislav Prochovník
www.prochovnik.com
Created in Ostrava / Czech republic

Návrat na obsah