www.prochovnik.com

Osobní internetová stránka
Rostislav Prochovník
Hudební skladatel a scénárista
TOPlist
Title
Přejít na obsah
Prezentace vlastní kompozice

Skladby píšu pomocí pogramu Cakewalk BandLab, který je k dispozici jako freeware, umožňuje zapisovat notový zápis, který preferuji. Také někdy zaznamenávám do stop živé hraní, přes klávesy Korg Kross 2. Pro reprodukci v současné době využívám VST Pluginy.
VST pluginy a kompozice

Pluginy používám místo klávesového workstationu Korg Kross 2. Mám několik desítek VST pluginů, každý prezentuje hudební nástroj, syntetizátor, kde jsou k dispozici až stovky zvuků. Vlastním IK multimedia kolekci, Native Intrument, AIR music, Sonivox, NKI nástroje pro Native Kontakt a další. Dále pak vlastním ADSR plugin, který mi umožňuje přehrávat zakoupené Wav soubory a kolekce, jako například Christina SOTO phrase bundle zpěv a jedná se o zvukové zpěvové fráze typu oo, aa, a různé variace bez doprovodu, které lze použít ve vlastní skladbě. Důležitý plugin pro vývoj hudby je Sonuscore Orchestra, který jsem si zakoupil nejdříve jako Essential a pak upgrade na vyšší verzi The Orchestra. Pro další zpěv užívám Zero G-EVI a Zero G-Intimate, sborový zpěv Aurora VST.

Využití pluginů můžete shlédnout ve videu na této stránce, kde skládám hudbu a píši noty do partitury prostřednictvím Cakewalk.

Svou hudbu skládám náhodným způsobem, tzn. nikdy sám nevím, co složím, když komponuji. Někdy jsem s díla nadšen a někdy se dílo prostě moc nepodaří. V případě složení hudby na zakázku do filmu, bych musel vidět sekvenci filmu, abych se kompozičně naladil.

V současné době mám kolem 4000 vlastních skladeb v notovém zápisu, ve formátu MID, WRK, CWP aj. Skladby jsou uloženy také ve formátu wav a mp3. Skládám skoro každý den, mimo sobotu z křesťanského přesvědčení.

Co potřebuji

Potřebuji dokoupit ještě několik pluginů pro další práci a to, Symphobia 1 a 2. Možná během roku.

Cíl v kompozici a jiné

Mám za cíl, prosadit svou hudbu v rádiich, které vysílají klasickou a scénickou hudbu, viz. Supraphon mé díla, zvýšit poslech přes Spotify, uspět ve scénaristické soutěži Filmové nadaci.

Jak mě můžete podpořit?

Poslouchejte mou hudbu na Spotify, nebo si kupte album na Supraphonu. Jedná se o digitální alba ve formě mp3 a flac.
Video č.1

Nové video jak skládám hudbu, jedná se kompozici číslo vst363. V úvodu se trochu rozčiluji, že se mi nepovedl záznam obrazu předchozí skladby, tak mě prosím omluvte, jinak celá skladba je zaznamenána a je na videu. Na pravé straně klikněte na play a rozšiřte si obrazovku. Upozorňuji, že záznam kompozice je dlouhý, jedná se o úplnou kompozici v programu Cakewalk Bandlab s využitím VST hudebních nástrojů. Záznam byl pořízen 18.2.2022 programem CorelScreenCapture X9. V programu uvidíte, jak píši hudbu do not a do jednotlivých řádků, mixuji ji a dále edituji, k tomu je komentář. V kompozici jsou použity nástroje Miloslav Philharmonic, The Orchestra.


Video č.2

Nové video jak skládám hudbu, jedná se kompozici číslo vst361. Na pravé straně klikněte na play a rozšiřte si obrazovku. Upozorňuji, že záznam kompozice je dlouhý, jedná se o úplnou kompozici v programu Cakewalk Bandlab s využitím VST hudebních nástrojů. Záznam byl pořízen 17.2.2022 programem CorelScreenCapture X9. V programu uvidíte, jak píši hudbu do not a do jednotlivých řádků, mixuji ji a dále edituji, k tomu je komentář. V kompozici jsou použity nástroje Lyric Vocal phrase, Aurora VST, Adsr, Miloslav Philharmonic, The Orchestra.

vst424
Více na Spotify, add on the Spotify or Supraphon online.

vst425
Zpěv je vytvořen syntetickým nástrojem pro VST Zero-G EVI 1.5, obsahuje jednoduché a složitější zvuky, fráze a další možnosti interpretace.
viz. stránky ETHERA EVI - Electro Virtual Instrument (zero-g.co.uk). Interpretka je na stránkách uvedena, její jméno se však užívat nemusí, program
je licencován a zaplacen zakoupení licence.

Reprodukce přes počítač Cakewalk by bandlab a zvukové pluginy VST, IK multimedia, The Orchestra, Aurora sbor, Zero-G Evi 1.5 zpěv a další pluginy.
(Computer reproduction Cakewalk by bandlab and sound plugins VST, IK multimedia, The Orchestra, Aurora choir, Zero-G Evi 1.5 singing and other plugins.)

Jestliže chcete si poslechnout další skladby, je třeba se registrovat, stikněte prosím tlačítko "Registrace a příhlášení" a zaregistrujte se. Pak potvrďte mailem registraci. Já jako správce stránky rozhodnu, jestli Vás pustím do další sekce, kde je omezený přístup.
Nyní vyhlašuji soutěž o počítačovou hru, Star Wars Jedi: Fallen Order (PC) - Origin Key - GLOBAL. Každý, kdo mi pošle mail přes formulář a odpoví na otázku bude zařazen do soutěže. Abyste mohli odpovědět na otázku, je třeba si poslechnout mé skladby na Spotify a napsat, jakou hudbu skládám. Jestliže se trefíte do přesné odpovědi, dostanete tuto hru, v případě, že jste byli první. Soutěž začíná 24.1.2022, konec soutěže je 30.6.2022. Odpověď bude zveřejněna na této stránce.

Odpověď: Jedná se o hudbu ..........?
Všechna práva vyhrazena (c) 2022 by Rostislav Prochovník
Návrat na obsah