www.prochovnik.com

Osobní internetová stránka
Rostislav Prochovník
Hudební skladatel a scénárista
TOPlist
Title
Přejít na obsah
(informace pro lidi, kteří chtějí mě nějak kontaktovat, použijte prosím mail formulář, aby Váš mail neskončil ve spamu)
Prezentace vlastní kompozice

Skladby píšu pomocí pogramu Cakewalk BandLab, který je k dispozici jako freeware, umožňuje zapisovat notový zápis, který preferuji. Také někdy zaznamenávám do stop živé hraní, přes klávesy Korg Kross 2. Pro reprodukci v současné době využívám VST Pluginy.
VST pluginy a kompozice

Pluginy používám místo klávesového workstationu Korg Kross 2. Mám několik desítek VST pluginů, každý prezentuje hudební nástroj, syntetizátor, kde jsou k dispozici až tisíce zvuků.

Seznam pluginů, které vlastním:

ILOK licence - Boom, Izotope Iris 2, Solina Redux, Stratum, Twist, Vacuum Pro, Big Bang Cinematic, DB 33, Drumsynth 500, Film Score companion, Hybrid, Loom, Structure, The compilation Sonivox, The riser, Woble, Xpand 2, Hollywood Orchestra opus edition.

Native instrument complete, IK multimedia, Miloslav Philharmonic, Sample tank, The Orchestra 2 complete od Sonuscore, Project sam Symphobia 1, Project sam pandora Core, Korg Triton, Korg Extreme, Vocal phrase sonuscore, Ethera Evi, Intimite vocal, Zero-g orchestral toolbox + další NKI a wave soubory.

(Hodnosta pluginů je kolem 80000 a více kč, vše jsem zakoupil ve slevách mimo některých produktů. Použití pluginů je legální a licencované pro zakoupení).

Pluginy mají stejné vlastnosti jako samostatné hudební nástroje. viz. videa youtube na stránce.

Svou hudbu skládám náhodným způsobem, tzn. nikdy sám nevím, co složím, když komponuji. Někdy jsem s díla nadšen a někdy se dílo prostě moc nepodaří. V případě složení hudby na zakázku do filmu, bych musel vidět sekvenci filmu, abych se kompozičně naladil.

V současné době mám kolem 4000 vlastních skladeb v notovém zápisu, ve formátu MID, WRK, CWP aj. Skladby jsou uloženy také ve formátu wav a mp3. Skládám skoro každý den, mimo sobotu z křesťanského přesvědčení.

Co potřebuji

Nedávno jsem si zakoupil upgrade z The Orchestra na The Orchestra 2 complete. V současné době neuvažuji o koupi nových pluginů (hudebních nástrojů).

Cíl v kompozici a jiné

Mám za cíl, prosadit svou hudbu v rádiich, které vysílají klasickou a scénickou hudbu, viz. Supraphon mé díla, zvýšit poslech přes Spotify, uspět ve scénaristické soutěži Filmové nadaci.

Jak mě můžete podpořit?

Poslouchejte mou hudbu na Spotify, nebo si kupte album na Supraphonu. Jedná se o digitální alba ve formě mp3 a flac.
Video jak skládám hudbu

Nové video jak skládám hudbu, jedná se kompozici číslo vst436. Upozorňuji, že záznam kompozice je dlouhý, jedná se o úplnou kompozici v programu Cakewalk Bandlab s využitím VST hudebních nástrojů. Záznam byl pořízen 8.6.2022 programem CorelScreenCapture X9. V programu uvidíte, jak píši hudbu do not a do jednotlivých řádků, mixuji ji a dále edituji, k tomu je komentář. V kompozici jsou použity nástroje Miloslav Philharmonic, The Orchestra a další vst pluginy.


Scénická klasická hudba
Více na Spotify, add on the Spotify or Supraphon online.

vst511
vst509
vst510
Zpěv je vytvořen syntetickým nástrojem pro VST Zero-G EVI 1.5, obsahuje jednoduché a složitější zvuky, fráze a další možnosti interpretace. viz. stránky ETHERA EVI - Electro Virtual Instrument (zero-g.co.uk). Interpretka je na stránkách uvedena, její jméno se však užívat nemusí, program je licencován a zaplacen zakoupení licence.

Pro operní zpěv používám Classical Vocal viz. https://zero-g.co.uk/products/zero-g-orchestral-toolbox-max-edition, zde je několik dalších pluginů, které využívám pro scénickou a klasickou tvorbu.

Reprodukce přes počítač Cakewalk by bandlab.

Nyní vlastní skladby na Amazing rádion online. Výběr skladeb je vysílán online, některé skladby jsou v Amazing nabídce pro poslech a prodej. Výběr vysílaných skladeb provádí rádio Amazing.
Jestliže chcete si poslechnout další skladby, je třeba se registrovat, stikněte prosím tlačítko "Registrace a příhlášení" a zaregistrujte se. Pak potvrďte mailem registraci. Já jako správce stránky rozhodnu, jestli Vás pustím do další sekce, kde je omezený přístup.
Všechna práva vyhrazena (c) 2022 by Rostislav Prochovník
Návrat na obsah