www.prochovnik.com

Osobní internetová stránka
Rostislav Prochovník
Hudební skladatel a scénárista
TOPlist
Title
Přejít na obsah
(informace pro lidi, kteří chtějí mě nějak kontaktovat, použijte prosím mail formulář, aby Váš mail neskončil ve spamu)
Prezentace vlastní kompozice

Skladby píšu pomocí pogramu Cakewalk BandLab, který je k dispozici jako freeware, umožňuje zapisovat notový zápis, který preferuji. Také někdy zaznamenávám do stop živé hraní, přes klávesy Korg Kross 2. Pro reprodukci v současné době využívám VST Pluginy.
VST pluginy a kompozice

Pluginy používám místo klávesového workstationu Korg Kross 2. Mám několik desítek VST pluginů, každý prezentuje hudební nástroj, syntetizátor, kde jsou k dispozici až tisíce zvuků.

Seznam pluginů, které vlastním:

ILOK licence - Boom, Izotope Iris 2, Solina Redux, Stratum, Twist, Vacuum Pro, Big Bang Cinematic, DB 33, Drumsynth 500, Film Score companion, Hybrid, Loom, Structure, The compilation Sonivox, The riser, Woble, Xpand 2, Hollywood Orchestra opus edition.

Native instrument 13 standard, IK multimedia, Miloslav Philharmonic, Sample tank, The Orchestra 2 complete od Sonuscore, Project sam Symphobia 1, Project sam pandora Core, Korg Triton, Korg Extreme, Vocal phrase sonuscore, Ethera Evi, Intimite vocal, Zero-g orchestral toolbox + další NKI a wave soubory.

Pluginy mají stejné vlastnosti jako samostatné hudební nástroje. viz. videa youtube na stránce. Dokážou simulovat symfonický orchestr aj.

Svou hudbu skládám náhodným způsobem, tzn. nikdy sám nevím, co složím, když komponuji. Někdy jsem s díla nadšen a někdy se dílo prostě moc nepodaří. V případě složení hudby na zakázku do filmu, bych musel vidět sekvenci filmu, abych se kompozičně naladil.

V současné době mám kolem 4000 vlastních skladeb v notovém zápisu, ve formátu MID, WRK, CWP aj. Skladby jsou uloženy také ve formátu wav a mp3. Skládám skoro každý den, mimo sobotu i neděli, z křesťanského přesvědčení. Přesto se někdy stává, že něco o víkednu napíšu, protože svoji činnost nenazývám práci ale zálibou.

Co potřebuji

Nedávno jsem si zakoupil upgrade z The Orchestra na The Orchestra 2 complete. V současné době neuvažuji o koupi nových pluginů (hudebních nástrojů). Symphobii už vlastním.

Cíl v kompozici a jiné

Mám za cíl, prosadit svou hudbu v rádiich, které vysílají klasickou a scénickou hudbu, viz. Supraphon mé díla, zvýšit poslech přes Spotify, uspět ve scénaristické soutěži Filmové nadaci.

Jak mě můžete podpořit?

Poslouchejte mou hudbu na Spotify, nebo si kupte album na Supraphonu. Jedná se o digitální alba ve formě mp3 a flac.
Video jak skládám hudbu

Nové video jak skládám hudbu, jedná se kompozici číslo vst436. Upozorňuji, že záznam kompozice je dlouhý, jedná se o úplnou kompozici v programu Cakewalk Bandlab s využitím VST hudebních nástrojů. Záznam byl pořízen 8.6.2022 programem CorelScreenCapture X9. V programu uvidíte, jak píši hudbu do not a do jednotlivých řádků, mixuji ji a dále edituji, k tomu je komentář. V kompozici jsou použity nástroje Miloslav Philharmonic, The Orchestra a další vst pluginy.


Scénická klasická hudba
vst593
Více na Spotify, add on the Spotify or Supraphon online.

V případě použití zpěvu, zpěv je vytvořen syntetickým nástrojem pro VST Zero-G EVI 1.5, nebo Ethera Gold 2.5, obsahuje jednoduché a složitější zvuky, fráze a další možnosti interpretace. viz. stránky Zero-G ETHERA Gold 2.5 - Kontakt Cinematic Instruments. Interpretka je na stránkách uvedena, její jméno se však užívat nemusí, program je licencován a zaplacen zakoupení licence.

Reprodukce přes počítač Cakewalk by bandlab.

Nyní vlastní skladby na Amazing rádion online. Výběr skladeb je vysílán online, některé skladby jsou v Amazing nabídce pro poslech a prodej. Výběr vysílaných skladeb provádí rádio Amazing.
Jestliže chcete si poslechnout další skladby, je třeba se registrovat, stikněte prosím tlačítko "Registrace a příhlášení" a zaregistrujte se. Pak potvrďte mailem registraci. Já jako správce stránky rozhodnu, jestli Vás pustím do další sekce, kde je omezený přístup.
Všechna práva vyhrazena (c) 2022 by Rostislav Prochovník
Návrat na obsah