Osobní internetová stránka

Rostislav Prochovník
hudební skladatel

Vítám Vás na mé stránceNaleznete zde spoustu hudbyVlastní animaceVlastní programy pro android i windows

sangel@seznam.cz, Czech republic in Ostrava
Přejít na obsah
Kde koupit album
Poslechněte si zdarma skladby
Má konfigurace PC
Ryzen 5 2600, 16 GB RAM, M2 SSD 256
4 TB disk + 1 TB interní, externí 1 TB
Acer monitor 25", GTX 1060

Má konfigurace studia
Korg kross 2-61
Korg TR
Korg X5DR
IK Multimedia
Minidisk
CD Recorder
Mix pult + mikrofon


Skladby vytvořené v Korg Kross 2-61
Skladby vytvořené pomocí IK multimedia a AAS sound.
IK multimedia je tvořen z Miloslav Philharmonic 2 CE a Sample tank 2 SE
Hudební kompozice

V současné době vlastním tyto hudební nástroje

- Korg TR, více než 10 let, na tomto nástroji jsem vytvořil převážnou tvorbu skladeb, dříve ještě Korg X5DR, který již také nepoužívám, jednalo se o zvukový modul (pořád vlastním).

- V listopadu roku 2019 jsem si zakoupil nový Workstation Korg KROSS 2-61 a to zdůvodů převážně nových nápadů a nových možností, také kvůli inspiraci, přiznám se, že zvuky od Korgu Kross jsou trochu jiné než na TR.

- Ve měsíci dubna jsem si zakoupil Miroslav Philharmonic 2 CE a Sample tank SE, nyní používám nový program pro editaci not a to Cakewalk by Bandlab, (který je freeware).

Jak skladby čísluji

Vedu označení skladeb NO + číslo jsou skladby vytvořené na Korgu X5DR, DO a KG + číslo jsou skladby vytvořené v Korg TR, RO + číslo, jsou skladby vytvořené Rolandu Fantom, který již nevlastním, KGS + číslo jsou skladby vytvořené na Korgu KROSS 2-61.

Způsob zápisu a kompozice

Vlastnosti Korgu KROSS jsou úplně stejné jako u Korgu TR a TRITON, workstation má intuitivní ovládání, obsahuje SEQENCER, který nepoužívám, ale pro práci musím byt přepnutý na panelu SEQ, dále pak používám pro kompozici program Cakewalk 5 (nově Calewalk by Bandlab) a zapisování not ručně i živým hraní do notových partů, zde si vyberu banku od 0-9, 0-5 je základ zvuku v KROSSu, 6-9 jsou nové zvuky, které se dají mimo jiné editovat v programu KROSS Editor, banku zapíšu do MIDI řádku, dále si vyberu nástroj, a číslo kanálu, ve kterém pracuji od 1-16 MIDI, toto nastavení se pak uloží do souboru WRK (CWP), kde je uložena pak celá skladba, lze použít i MID soubor. Preferuji program Cakewalk 5 (nově Cakewal by Bandlab), kde je jednoduchý zápis do not, když hraji v notovém řádku, můžu hrát na klávesách a můžu vložit noty, posouvat je myší po osnově nahoru a dolu v četně křížků a béček (tzn. i půl tónu), vše je při zapisování slyšet, takže mám absolutní kontrolu jakou notu zapisuji. Při hraní živě do TRACKu, se zapisují noty podle stisku klaviatury, takže se stává, že noty nejsou přesně v řádků zapsaný a také velocity je pro jednotlivou notu individuální, při ručním psaní lze velocity nastavit pomocí myší a čísla od 0-127. Celá skladba je pak zapsána od 1 až 16 stop, s nastavenými zvuky a individuálně nastavené efekty MFX 1 a 2 v Korg KROSSu, lze použít v programu Reverb a Chorus.

Možnosti Korgu Kross

Možnosti nového workstation Korg KROSS jsou samozřejmě větší, pokud ho chcete využít jako synthetizer, má totiž předepsané kombinace nástrojů, lze použít i samostatné zvuky PRG, 6 efektu MFX, další efekty IFX atd. Kdo nepoužívá systém zapisovaní not, může využít implementovaný SEQUENCER, práce je obdobná, ale vše si musíte nastavit na klaviatuře, jako zvolit nástroj aj.

Práce s novými zvuky a Miloslavem Philharmonikem

Začal jsem poslední dobou využívat programy, které byly ve slevě, a to Miloslav Philharmonic CE a Sampletank 4 SE, dále mám k dispozici balík zvuku AAS, Native instrument FREE, Glary a další programy, které používám pro reprodukci svých nových skladeb. Lze použít pouze v programu Cakewalk By BandLab, nebo jiných kompaktibilních.
TOPlist
Návrat na obsah